30 Mart 2012 Cuma

İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum
       Denizlerin altını, renk renk balıkları, mercanları her zaman sevmişimdir. Bundan dolayı da akvaryumları gezmeyi çok severim. Ne zamandır gitmek istediğim, Dünya'nın en büyük tematik akvaryumu diye de geçen, İstanbul Akvaryum'a, en sonunda fırsat bulup gidebildim. Mutlaka gidip görmenizi tavsiye ederim. Yurtdışında görüp beğendiğimiz akvaryumlardan hiç bir eksiği yok bence. Özellikle küçük çocuğunuz varsa, burayı çok seveceğini söyleyebilirim.

Haftasonları çok kalabalık olacağını düşündüğümüzüzden dolayı, biz haftaiçi gitmiştik, ancak haftaiçi de birçok okul gezisi olabileceğini hesaba katmamışız. Bahçesinde okul otobüslerinden inen yüzlerce çocuğu görünce "eyvah bu kadar
çok küçük çocukla birlikte nasıl gezeceğiz?" dedik, ancak mekan büyük olduğu için sanırım çok sıkıntı yaşamadık.

Gitmek isteyenler için akvaryum, haftaiçi 10:00 - 19:00, haftasonu ise 10:00 - 20:00 saatleri arasında açık oluyor. Bilet fiyatları ve detaylı bilgi için http://www.istanbulakvaryum.com/ adresine bakabilirsiniz.

Akvaryumdaki balıkları, yaşadıkları bölgelere göre, (Kızıldeniz balıkları, Karadeniz balıkları vs.) ayırmış durumdalar. Bundan dolayı da küçük öğrenciler için gerçekten öğretici bir tur oluyor.
Her gün gerçekleştirilen balıkların beslenme seanslarını da kaçırmayın. Akvaryum içerisinde yapılan anons ile başlayan balık besleme seanslarını takip ederek İstanbul Akvaryum sakinlerinin yemeklerini nasıl yediklerine tanık olabiliyorsunuz. Ana tankta yer alan köpekbalıkları, vatozlar, orfozlar ve diğer canlıların beslenmesi, Pazartesi günleri hariç hergün saat 11:00 'de, ana tankta yer alan kum kaplanlarının beslenmesi her Salı, Perşembe ve Pazar günleri saat 14.30'da, Yağmur Ormanı’nda yer alan timsahlarının beslenmesi ise her Salı ve Cumartesi günleri saat 16.00'da yapılıyor.

İçeride akvaryum sakinlerinin küçük, rengarenk oyuncaklarının, magnetlerinin, biblolarının satıldığı bir hediyelik eşya dükkanı da bulunuyor. Çocuklarınız ile birlikte girerseniz birşeyler almadan çıkmayacağınız garanti. :)

Turun sonunda yorulduysanız, çok da güzel dekore edilmiş Sütiş'te, manzaraya karşı oturup bir şeyler yiyip içip dinlenebilirsiniz.

Akvaryumda çeşit çeşit, renk renk balıkları gördükten sonra Sharm el Sheikh'e gidip bunları canlı canlı gözlemleme isteğim daha da arttı doğrusu. :) Dur bakalım, belki bu yaz fırsat bulursam bir iki günlüğüne gider görürüm :)Yapmadan dönmeyin
- Sütiş'te kahvenizi yudumlamadan,
- Köpekbalıklarının beslenmelerini izlemeden,
- Nemo balıklarını fotoğraflamadan,
- Hediyelik eşya dükkanına uğramadan dönmeyin.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder