26 Nisan 2012 Perşembe

İstanbul - Event Garden

Event Garden - Sarıyer
     Ben, yaz çocuğuyum diyebilirim. Soğuk, yağmurlu havaları, kış aylarını sevmiyorum maalesef. Kim sever ki demeyin. Benim sürekli, "ah şimdi kar yağsa ne güzel olurdu" diyen bir arkadaşım var mesela :)

Bu sene kış uzun zamandır olmadığı kadar sert geçince, çoğunuz "bir an önce yaz gelse de kendimizi açıkhavaya atsak" dediniz eminim ki. Biz de, yaz gelir gelmez, haftasonları için arkadaşlar ile birlikte hemen açıkhava aktiviteleri organize etmeye başladık doğal olarak. Birkaç haftasonu önce Sarıyer'de bulunan Event Garden'da piknik yapalım dedik. Daha önce bir iki defa gitmişliğim vardı, ancak üzerinden uzun zaman geçtiği için unutmuştum burayı.

Event Garden, İstanbul'un Sarıyer bölgesinde bulunan, yeşillikler içinde, bakımlı, güzel, çok keyifli bir piknik alanı. Ağaçlar altında yemyeşil ve dümdüz bir arazinin üzerine kurulmuş, büyük bir yer burası. Kır düğünleri için de çok ideal bir yer olabilir. Yemekleri de, servisi de gayet başarılı. Etlerinizi kendiniz pişirmek isterseniz mangalınızı da veriyorlar. Arazinin bir köşesinde çocuklar için, içinde salıncakların falan bulunduğu bir park alanı da bulunuyor.

Event Garden'a gitmek isterseniz, yolu da çok kolay aslında. Sahil yolundan Sariyer'e kadar gidiyorsunuz. Belgrad Ormanı'na çıkılan yoldan saptıktan kısa bir süre sonra, yolun sol tarafında yeşillikler içine masalar atılmış yan yana birkaç tane piknik alanı göreceksiniz. Dışarıdan hepsi güzel gözüküyor ancak ben, sadece Event Garden'ı denediğim için, sıcak yaz günlerinde ağaçlar altında, açıkhavada oturmak isteyenlere, kesinlikle orayı tavsiye edebilirim.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1 yorum:

  1. havalarin bahar havasina kavusmasi ile onerinize kulak vericez

    YanıtlaSil