8 Mart 2013 Cuma

İstanbul - Şile / Lavanda Butik Otel


     İstanbul'a yakın, güzel, huzurlu, sakin bir hafta sonu kaçamağı yapmak için, yeşillikler içinde, keyifli çok şık bir butik otel burası. Uzun zaman önce bir dergide görüp beğenmiş ve aklımın bir köşesine mutlaka gidilecek diye not etmiştim. :) İyi ki de etmişim. Çok keyifli bir hafta sonu tatili oldu gerçekten.

Bu otel, geçen yaz Hürriyet Gazetesi'nin en iyi 10 butik otel listesinde de birinci sırada yayınlandı. Listedeki diğer birçok oteli bildiğimden ve gerçekten çok iyi oteller olduğunu düşündüğümden dolayı birinci sırada olan bu otele gidip kalmak artık sart oldu :)


Merak edenler için Hürriyet Gazetesi'nin en iyi 10 butik otel listesi;

1- Lavanda Butik Otel - Şile
2- Sabrina's Haus - Datça
3- Güllü Konakları - Şirince
4- Villa Aşina Otel - Datça
5- Taş Otel - Alaçatı
6- Oyster Residence - Fethiye
7- El Vino Hotel - Bodrum
8- Ada Otel - Bodrum
9- Beş Oda - Bodrum
10- Ajia Hotel - İtanbul

Lavanda, Şile'ye 20 km uzaklıktaki Ulupelit Köyü'nde, ormanın içinde yer olıyor. Gittiğinizde kendinizi  İtalya'nın Toscana bölgesinde bir otelde kalıyor gibi hissedebilirsiniz :) 12 ay boyunca açık olan otelde her biri zevkle döşenmiş 13 oda bulunuyor. Biz her ne kadar kış aylarında gitsek de, yazın giderseniz havuz keyfi de yapabilirsiniz. Masaj, sauna gibi şeylerden hoşlanıyorsanız, ormana bakan, çok güzel bir manzarası olan saunasının ve spa'sının olduğunu bilmenizde yarar var.
 
Burası tam bir aile işletmesi Otel, yıllarca İstanbul'da yaşadıktan sonra, Ulupelit Köyü'nü görünce "burası tam yaşamak istediğimiz yer" diyerek buraya yerleşen çok tatlı bir aile olan Feryal Hanım ve Ahmet Bey tarafından özenle işletiliyor. Muhteşem lezzetler sunan restoranı ise, İtalya'da Michelin yıldızlı şeflerin yanında yetişmiş olan oğulları Emre'ye emanet. Restoran özellikle hafta sonları dolup taşıyormuş. Otelde kalmasanız da sadece restoranı için bile gidilir kesinlikle. Biz birçok şeyi deneyelim diye az az ama çok çeşit olan şefin menüsünden almıştık. Son dönemlerde yediğim en lezzetli yemeklerdi diyebilirim. Kestane çorbasının bu kadar lezzetli olabileceği kimin aklına gelirdi :) Mutlaka denemelisiniz.... 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder