İyon Adaları Turu 3 - Parga / Yunanistan


Parga
       Bu yaz 15 günlük bir tatil zamanımız olunca araba ile yola çıkıp önce birkaç günlüğüne Thassos ve Halkidiki yapalım, daha sonra da yola devam edip Yunanistan'ın İyon Denizi tarafındaki adalarını sırasıyla gezelim istedik. İyon Adalarından Korfu, Paxos ve Antipaxos adalarını gezdikten sonra, Lefkada, Kefalonya ve Zakintos adalarına geçebilmek için Yunanistan'ın ana karasına feribot ile geri dönüyoruz. Korfu'dan feribot ile ana karaya geçince çok yakın olması sebebiyle Parga'ya uğrayıp orayı da görelim, öğle yemeğini Parga'da yiyelim istedik Sonra da hedefimiz 2,5 saatlik bir yol yapıp Lefkada adasındaki ünlü plaj Porto Katsiki'ye gitmek.

Parga, küçük, sevimli, çok şirin bir sahil şehri çıktı şansımıza. Şehrin her yerinden denize girilebiliyor. Kalabalık cıvıl cıvıl bir yer. Bu kalabalığı görünce çok şaşırdım gerçekten. Kendinizi Bodrum'da falan sanabilirsiniz :)
Çok güzel kafe ve restoranları bulunuyor. Biz Old Garden'da oturup hamburger yemiştik. Ortamı çok güzeldi. Hemen alt tarafındaki deniz de çok güzel görünüyordu. Deniz için Parga'dan biraz ilerideki Sarakinoki Beach'e de uğrayın gelmişken. Biz vakit bulup denize giremedik. Bu kadar beğeneceğimiz bir yer beklemediğimiz için buraya çok vakit ayırmamıştık maalesef. Siz mutlaka bir tam gününüzü buraya ayırın derim.Parga'da yemek yeyip, keyifli bir iki saat geçirdikten sonra, Lefkada adası için yolumuza devam ediyoruz. Lefkada'yı da bir sonraki yazımda okuyabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder